eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Statistiky Ribéryho v reprezentaci? Protlačil se už do TOP 20

Autor:
Datum: 28. 7. 2014

Je tomu už skoro osm let, co Franck Ribéry možná trochu nenápadně ve 23 letech debutoval ve francouzské reprezentaci a začal tak psát svou kariéru v národním týmu. Momentálně si výběr galského kohouta nelze bez záložníka Bayernu Mnichov představit, což se projevuje i v historických tabulkách francouzského výběru.

Franck má na kontě v reprezentačním áčku 76 startů, což ho řadí už na 16. místo všech dob. Z aktivních hráčů jsou před ním pouze Florent Malouda z Trabzonsporu, William Gallas válčící za Perth a legendární Thierry Henry končící kariéru v New Yorku. Nikdo z nich však už repre start nepřidá.

Ribéry na tom není špatně ani v počtu vstřelených gólů. Zatím jich zvládl v reprezentaci čtrnáct a dost rázně buší na brány elitní dvacítky nejlepších kanonýrů. Křídelník Bayernu zraje jako víno a lze předpokládat, že v následujících letech poskočí mezi úplnou elitu v obou statistikách.

-Jiří Kunášek-

(foto: uefa.com)

Reklama


Nové číslo: Ligový speciál v prodeji již tento čtvrtek

2016/01

Zavřít
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace